STIHL Moottorisahat

STIHL moottorisahat – tehoa ja tarkkuutta joka käyttötarkoitukseen

STIHL moottorisahat ovat luotettava valinta niin kotipuutarhurille kuin ammattimetsurille. Valikoima kattaa sahat kevyestä oksien karsinnasta vaativaan metsätalouteen ja rakentamiseen – jokaiselle löytyy sopiva teho ja kokoluokka. Ammattikäyttöön suunniteltu moottorisaha tarjoaa pitkäikäisyyttä ja huippusuorituskykyä myös raskaimmissa olosuhteissa.

STIHL tunnetaan poikkeuksellisesta laadusta ja pitkästä käyttöiästä jo vuodesta 1926. Lisäksi varaosat ja huoltopalvelut ovat kattavasti saatavilla. Tutustu valikoimaan ja löydä juuri sinulle sopiva moottorisaha!

STIHL MS 271 MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat isännille - 11412000666 - 1
STIHL MS 271 MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat isännille - 11412000666 - 2
Ale -17%
Stihl

STIHL MS 271 MOOTTORISAHA

Tehokas polttopuiden teko laite vaativaan käyttöön.
(1)
579,00 €Ovh. 699,00 €
Loppu verkkokaupasta, tarkista saatavuus myynnistä.
STIHL MS 231 MOOTTORISAHA 35 CM - STIHL Moottorisahat yleiskäyttöön - 11432000383 - 1
Ale -14%
Stihl

STIHL MS 231 MOOTTORISAHA 35 CM

Kompakti ja tehokas moottorisaha tontin siistimiseen ja puiden kaatoon.
(0)
429,00 €Ovh. 499,00 €
Heti omasta varastosta yli 10 kpl
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä
kpl
STIHL MSA 80 C-B Akkusaha runko - STIHL Akkukäyttöiset moottorisahat - 886661684670 - 1
STIHL MSA 80 C-B Akkusaha runko - STIHL Akkukäyttöiset moottorisahat - 886661684670 - 2
Ale -19%
Stihl

STIHL MSA 80 C-B Akkusaha runko

AK AKKUSARJA Runko ei akkua/laturia
AK akkusarjan Voimakas akkukäyttöinen moottorisaha tontinhoitoon ja puutöihin. Soveltuu loistavasti pienempien puiden kaatoon. Runko versio toimitetaan ilman akkua ja latauslaitetta....
(0)
329,00 €Ovh. 404,00 €
Heti omasta varastosta 3 kpl
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä
kpl
STIHL MS 162 MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat yleiskäyttöön - 11482000000 - 1
STIHL MS 162 MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat yleiskäyttöön - 11482000000 - 2
Ale -20%
Stihl

STIHL MS 162 MOOTTORISAHA

Alkaen malli, rakennuksille ja mökkiläisille
(0)
159,00 €Ovh. 199,00 €
Heti omasta varastosta yli 10 kpl
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä
kpl
STIHL Kaatokiila 19 cm kuvioitu pinta - STIHL Moottorisahojen lisävarusteet - 795711120771 - 1
Stihl

STIHL Kaatokiila 19 cm kuvioitu pinta

Laadukas muovinen 19 cm kaatokiila pienehköille puille
(0)
14,40 €
Heti omasta varastosta 4 kpl
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä
kpl
STIHL MS 172 MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat yleiskäyttöön - 11482000241 - 1
STIHL MS 172 MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat yleiskäyttöön - 11482000241 - 2
Ale -16%
Stihl

STIHL MS 172 MOOTTORISAHA

Perussaha pihan ja puutarhan kunnossapitoon sekä polttopuiden tekoon
(0)
259,00 €Ovh. 309,00 €
Heti omasta varastosta 4 kpl
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä
kpl
STIHL MS 182 C-BE MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat yleiskäyttöön - 11482000096 - 1
Ale -25%
Stihl

STIHL MS 182 C-BE MOOTTORISAHA

Helppokäyttöisyyttä ja tehoa pihan ja puutarhan kunnossapitoon sekä polttopuiden tekoon ja kevyehköön puunkaatoon
(0)
329,00 €Ovh. 439,00 €
Heti omasta varastosta 6 kpl
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä
kpl
STIHL MS 194 C-E MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat yleiskäyttöön - 11372000332 - 1
STIHL MS 194 C-E MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat yleiskäyttöön - 11372000332 - 2
Stihl

STIHL MS 194 C-E MOOTTORISAHA

Kevyt yleissaha puunhoitoon ja harvennukseen. Helppoa sahaa kaipaavalle hyvä valinta.
(0)
489,00 €
Heti omasta varastosta 1 kpl
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä
kpl
STIHL MS 251 MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat isännille - 11432000378 - 1
STIHL MS 251 MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat isännille - 11432000378 - 2
Ale -9%
Stihl

STIHL MS 251 MOOTTORISAHA

PRIMER-PUMPULLA
Tehokkain yleissaha malli. Käy hyvin puunkaatoon. Manuaalinen polttoainepumppu helpottaa käynnistämistä.
(3)
499,00 €Ovh. 549,00 €
Heti omasta varastosta 5 kpl
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä
kpl
STIHL MS 391 MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat isännille - 11402000203 - 1
STIHL MS 391 MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat isännille - 11402000203 - 2
Ale -17%
Stihl

STIHL MS 391 MOOTTORISAHA

Voimapesä puoliammattimaiseen käyttöön.
(0)
749,00 €Ovh. 899,00 €
Heti omasta varastosta 5 kpl
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä
kpl
STIHL MS 400.1 C-M VW MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat ammattikäyttöön - MB012000049 - 1
STIHL MS 400.1 C-M VW MOOTTORISAHA - STIHL Moottorisahat ammattikäyttöön - MB012000049 - 2
Ale -20%
Stihl

STIHL MS 400.1 C-M VW MOOTTORISAHA

Lämpökahvoilla
Polttomoottorikäyttöinen 60 cm³ moottorisaha, kahva ja kaasuttimen lämmitys. Erityisen hyvä teho-painosuhde iskutilavuusluokassaan
(0)
1199,00 €Ovh. 1499,00 €
Heti omasta varastosta 2 kpl
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä
kpl
STIHL MSA 60 C-B setti AK20 akulla ja AL101 latauslaitteella - STIHL Akkukäyttöiset moottorisahat - MA040115814 - 1
STIHL MSA 60 C-B setti AK20 akulla ja AL101 latauslaitteella - STIHL Akkukäyttöiset moottorisahat - MA040115814 - 2
Ale -17%
Stihl

STIHL MSA 60 C-B setti AK20 akulla ja AL101 latauslaitteella

Kevyt ja laadukas perus polttopuiden tekoon tarkoitettu akkusaha mökkiläisille ja omakotitalon asukkaille. Koneen mukana toimitetaan AK 20 akku ja AL101 latauslaite
(0)
299,00 €Ovh. 359,00 €
Heti omasta varastosta 6 kpl
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä
kpl
STIHL Mittanauha metallikotelolla 15 m - STIHL Moottorisahojen lisävarusteet - 795711000844 - 1
Stihl

STIHL Mittanauha metallikotelolla 15 m

Vahva mittanauha vankalla metallikotelolla. Itserullautuvalla mekanismilla
(0)
77,00 €
Heti omasta varastosta 5 kpl
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä
kpl
STIHL Pinotavarasakset FP 20 - STIHL Moottorisahojen lisävarusteet - 88666136240 - 1
Stihl

STIHL Pinotavarasakset FP 20

Laadukkaat Stihl pinotavarasakset 20 cm aukeamalla ja karkaistuilla terillä
(0)
44,10 €
Heti omasta varastosta 6 kpl
Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä
kpl